mini GSM kontroler

U ovom delu možete postavljati pitanja vezana za softver koji se koristi u elektronici,
ili teme vezane za softver mikrokontrolera

Postod npejcic » Čet Okt 25, 2007 10:25 pm

Ok, ideja je na mestu ako zelis da fiksiras za jedan telefon, i za jednu kontrolu.
Sto se tice memorije, ti ovu poruku mozes da drzis i kao konstanta u Flash memoriji, tako da u svakom slucaju moze proci.
Nebojša Pejčić
ePraktikum workgroup
npejcic
Site Admin
 
Postovi: 129
Pridružio se: Čet Sep 23, 2004 3:27 pm
Lokacija: Nis

Postod DSTS » Čet Okt 25, 2007 11:58 pm

Mislim da je to dobro
Svako ko hoce moze da napravi sebi samo pokrene pdu spy i napravi poruku sa svojim brojem.
A sad ono naj vaznije realizacija projekta hardwere ja nisam napravio ali mogu da krenem. Sto se tice softwera hm.... Ja da ti kazem slabo se razumem u programiranje mikrokontrolera, ja jedino znam visual basic i skoroi vise nista sto se tice programiranja jel bi mogao ti meni odraditi program ja bi ti pomogao koliko mogu :?:
Korisnikov avatar
DSTS
 
Postovi: 12
Pridružio se: Sre Okt 17, 2007 10:56 pm

Postod npejcic » Ned Okt 28, 2007 3:21 pm

Iskreno, imam hronicni nedostatak vremena :(, da bih mogao da napisem softver za pomenuti uredjaj.

Pokusavam maksimalno da te usmerim ne bi li sam resio problem kako hardverski, tako i softverski. Pogledaj recimo www.mikroe.com pa mikroBASIC. Veoma zgodan kompajler za PIC mikrokontrolere. U njemu imas vec ugradjene rutine za komunikaciju sa UART portom, sto ce ti prilicno olaksati rad. Kako kompajler podrzava do 2kB kod u DEMO verziji, mislim da ces zavrsiti posao sa njim.
Nebojša Pejčić
ePraktikum workgroup
npejcic
Site Admin
 
Postovi: 129
Pridružio se: Čet Sep 23, 2004 3:27 pm
Lokacija: Nis

Postod DSTS » Uto Okt 30, 2007 1:28 am

Hvala na linku probacu cu da odradim sam koliko mogu :)
Korisnikov avatar
DSTS
 
Postovi: 12
Pridružio se: Sre Okt 17, 2007 10:56 pm

Prethodni

Povratak na Software

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron