bldc motori

U ovom delu možete postavljati pitanja vezana za softver koji se koristi u elektronici,
ili teme vezane za softver mikrokontrolera

bldc motori

Postod ivicam » Čet Jun 18, 2009 12:36 pm

Prvi put se javljam na ovaj forum.Video sam sa da je obrađivana slična tematika.Napravio sam kompletnu elektroniku za upravljanje trofaznim motorima sa stalnim magnetom (bldc) po instrukcijama sa microchipovog sajta AN899. Moj problem je u tome što neznam iz kog razloga ne mogu , da pošto sam upisao hex kod za pic18F4431 BLDCclscode , sa programom koji zovu MC-GUI(motor control graphical user interface) koji služi za podešavanja parametara motora , da se povežem na pic.Stvar je u tome što program za povezivanje koristi rs232 konekciju a ja Posedujem razvojnu ploču mikorelektronike iz BG gde usb programator radi besprekorno a za rs232 stalno dobijam poruke not conected.Dali je moguće da nekako te intrukcije koje treba da šaljem na pic mogu uraditi sa usb iako softwer MC_GUI traži rs232.
ivicam
 
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 10:50 am
Lokacija: B.Palanka

Re: bldc motori

Postod npejcic » Pet Jun 19, 2009 8:37 am

Dobrodošao na forum :)

Hm, da li je oscilator dobro podesen u fuses bitovima? Da li je odgovarajući kristal? Imam pomenuti mikrokontroler i EASYPic3 pa cu pokusati da proverim da li HEX radi?
Posalji mi na email npejcic @ epraktikum.iz.rs taj HEX sto si uprogramirao a ja cu ga proveriti.
Nebojša Pejčić
ePraktikum workgroup
npejcic
Site Admin
 
Postovi: 129
Pridružio se: Čet Sep 23, 2004 3:27 pm
Lokacija: Nis

Re: bldc motori

Postod ivicam » Pet Jun 19, 2009 10:59 am

Za oscilator neznam gde se to podešava,znam za baud rate da je 9400 , kristal je bio od 8Mh , trbalo bi po šemi da je 20 Mh , ja sam stavio 16 možda to ima veze
ivicam
 
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 10:50 am
Lokacija: B.Palanka

Re: bldc motori

Postod npejcic » Pet Jun 19, 2009 6:48 pm

Ima velike veze koji kristal stavljaš. Nema kompromisa, moraš da staviš identičan kao na šemi, u suprotnom će ti se desiti upravo problem sa komunikacijom, jer se baud-rate računa i generiše direktno iz primenjenog kristala. Znači stavi 20MHz i proradiće.
Nebojša Pejčić
ePraktikum workgroup
npejcic
Site Admin
 
Postovi: 129
Pridružio se: Čet Sep 23, 2004 3:27 pm
Lokacija: Nis

Re: bldc motori

Postod ivicam » Pet Jun 19, 2009 8:55 pm

probao sam i sa pic 16f877 koji sam dobio uz ploču easy pic5 sa 8 Mh koji je bio na ploči i isto neradi tako da ću im poslati nazad brzom poštom s obzirom da je ploča nova mesec dana da oni probaju pa ćemo videti dalje gde neštima.
ivicam
 
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 10:50 am
Lokacija: B.Palanka

Re: bldc motori

Postod ivicam » Ned Jun 21, 2009 9:17 am

Dali ste dobili conekciju za podešavanje parametara . Toliko sam nestrpljiv da već polako ludim što mi neradi.
ivicam
 
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 10:50 am
Lokacija: B.Palanka

Re: bldc motori

Postod ivicam » Pet Jun 26, 2009 5:26 pm

Probao sam i 20MHz kvarc , i opet ništa.Do sada nisam ni probao da pokrenem elektroniku jer sam se bojao da nešto ne spalim ali ni vav.Jel moguće da nije dobar hex ili nedaj bože pic
ivicam
 
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 10:50 am
Lokacija: B.Palanka


Povratak na Software

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron