Kako napraviti dig.termometar za merenje temperature vode?

U ovom delu korisnici mogu postavljati pitanja vezana za Hardver uopšte

Kako napraviti dig.termometar za merenje temperature vode?

Postod pokemoni » Uto Apr 04, 2006 10:00 pm

Pozdravio bih ovom prilikom sve clanove,i one kojice to tek postati.U elekrtoniku se ne razumem mnogo,ali imam jedan problem gde kupiti ili kako napraviti uredjaj koji mi je potreban.Konkretno treba mi digitalni termometar koji ce imati dve sonde sa jedno 5m kabla koje treba da mere temperaturu vode u jezercetu sa ribama.Razmisljao sam i jos da stavim i jos jednu sondu za merenje spoljnje temperature i vazdusnog pritiska a da se podaci mogu videti na displeju.Zamolio bih sve ovom prilikom ako imaju konkretno resenje da mi se jave,jer ja ne verujem da cu i ako mi neko da spisak i semu komponenti za pravljenje uspeti to sam ta napravim.Hvala svima.
pokemoni
 
Postovi: 4
Pridružio se: Pon Apr 03, 2006 4:03 pm
Lokacija: vojvodina

Postod npejcic » Uto Apr 11, 2006 12:02 am

Za resenje tvog problema postoji dvostruki pristup:
(1) Koriscenjem standardnih LED/LCD panelmetara
(2) upotrebom nekog mikrokontrolera napraviti dvokanalno merenje temperature

Prvi nacin je mozda najpogodniji jer nema potrebe za programiranjem mikrokontrolera i postoji vec kao gotov, (recimo u RadioKlubu u Beogradu RK3269 i RK3270). Uzeti dva komada i meriti temperaturu.
Mislim da je cena otprilike oko 12Eura po modulu.

Drugi nacin je nesto zahtevniji (potrebno iskustvo i programator) ali evo i jednog linka na ovu temu:
http://www.geocities.com/constantinescu ... thermo.htm
Nebojša Pejčić
ePraktikum workgroup
npejcic
Site Admin
 
Postovi: 129
Pridružio se: Čet Sep 23, 2004 3:27 pm
Lokacija: Nis

Postod Bravar » Pon Apr 17, 2006 1:11 am

I meni je ovo trebalo dok sam pecao i hranio komarce sobom po barama. I sta kazes 12E ? A ja razmisljao da uzmem malu meteo stanicu iz Conrada....
Bravar
 
Postovi: 20
Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 1:36 pm


Povratak na Hardware

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju

cron