USB Light Controller Lite

Ovde možete pohvaliti-pokuditi sadržaj ePraktikum sajta ili postaviti neko generalno pitanje

USB Light Controller Lite

Postod msolajic » Sub Feb 04, 2006 7:14 am

Pozdrav gosp. Pejcicu,

interesuje me kako napreduje gore pomenuti projekat (USB Light Controller Lite) i kada ce biti dostupan za javnost?
msolajic
 
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Feb 04, 2006 7:09 am
Lokacija: Novi Sad

Postod npejcic » Ned Feb 05, 2006 12:48 am

Moze se reci da je u fazi testiranja vec mesec-dva. Razlog sto jos uvek nije objavljen je nedostatak vremena, ali evo potrudicu se da sto hitnije krenem u pisanje dokumentacije i da se konacno pojavi na stranicama ePraktikuma kao gotov projekat.

Imali smo prilicno problema da se napravi kompatibilnost softvera da radi i pod Win98 i WinXP operativnim sistemima.

Inace od noviteta je dodata po meni veoma korisna funkcija AGC-a, odnosno automatske regulacije pojacanja, tako da je u zavisnosti od "jacine" tekuce melodije moguce da se softver sam prilagodi kako ne bi sijalice bile prezasicene....

Ukoliko ste zaiteresovani, mogu vam poslati i preliminarnu verziju softvera kako bi ste imali uvid u kompletane mogucnosti jer hardver nije neophodan za potrebe testiranja samog softvera.

P.S. Softver je moguce jos dogradjivati, i imamo jos neke ideje koje ce se ,ako projekat bude imao odziv, svakak implementirati u buducnosti....
Nebojša Pejčić
ePraktikum workgroup
npejcic
Site Admin
 
Postovi: 129
Pridružio se: Čet Sep 23, 2004 3:27 pm
Lokacija: Nis

Postod msolajic » Pon Feb 06, 2006 9:59 am

Možete mi poslati softver, imate moj e-mail u profilu. Već ima par zainteresovanih ljudi koji bi pravili ovaj projekat.
Uzidao sam ZX Spectrum pored prozora, sad i on konašno ima Windows!
msolajic
 
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Feb 04, 2006 7:09 am
Lokacija: Novi Sad

Postod npejcic » Uto Feb 07, 2006 12:56 pm

Evo, napravio sam instalaciju programa i on je spremna za Beta fazu...
Program mozete preuzeti sa donjeg linka:
http://www.epraktikum.co.yu/projekti/us ... nstall.exe

Program je maksimalno testiran na WinXP operativnom sistemu, i najveca paznja je posvecena Light Efects opciji, odnosno Ligh show-u...

Dokumentacija je trentuno u fazi izrade, i nadam se da ce za nedelju dana biti publikovana....

Sve propuste mozete ovde prijaviti, kao i komentare, a mi cemo probati da izadjemo u susret koliko je to u nasoj moci...
Nebojša Pejčić
ePraktikum workgroup
npejcic
Site Admin
 
Postovi: 129
Pridružio se: Čet Sep 23, 2004 3:27 pm
Lokacija: Nis

Postod msolajic » Ned Feb 26, 2006 2:20 am

Pozdrav,

testirao sam malo program, i naisao sam na par problemcica...
Dosta cesto mi se desava da mi izbaci poruku "Canvas does not allow drawing" ili "Invalid floating point operation", najcesce kod one slike za podesavanje vremenske zone.

Dalje, u Win98 prilikom aktiviranja semplovanja, program radi par sekundi i "zakuje" ceo kompjuter, samo hard reset pomaze. Doduse, ja ovo pre smatram da je do mene, posto je konfiguracija krajnje "smesna", amd 6x86/133, sa nesto sitno RAM-a, i OPTi 930 zvucnom...

I da, detektuje mi joypad u glavnom prozoru... :)
Uzidao sam ZX Spectrum pored prozora, sad i on konašno ima Windows!
msolajic
 
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Feb 04, 2006 7:09 am
Lokacija: Novi Sad

Postod npejcic » Pon Feb 27, 2006 1:19 am

Poruke "Canvas does not allow drawing" ili "Invalid floating point
operation" se javljaju na sporijim masinama, jer dolazi do preklapanja
obrade FFT-a i slanja podataka na USB port. Nazalost za sada nismo uspeli da dodatno ubrzama matematiku (FFT) kojom se vrsi obrada zvuka, pa je i problem jos uvek tu. Inace ovaj "bug" spada u nisko rizicne i retko se desava da uzrokuje zatvaranje programa.

Da bi se ovo kasnjenje predupredilo, potrebno je probati aplikaciju sa ukljucenim Graphic Synchro/Asynchro u Settings > Light Effects. Ovim bi trebalo da se eliminise pojava ovih poruka, ali za posledicu se javlja sporije iscrtavanje grafike.

Takodje ono sto nisam napomenuo je da smo softver testirali na minimalnoj konfiguraciji PI/200Mhz Intel sa 128Mb RAM memorije, i da se ne preporucuju slabije masine.

Optimalna konfiguracija koju smo i koristili pri testiranju je Intel PII/400MHz sa 128Mb memorije Win98SE, Zvucna kartica 4.1 Muse XL.
Sa ovom karticom (drajverima) postoji problem da je potrebno pre startovanja izvor zvuka (Winamp i slicno) ukljuciti semplovanje, jer u suprotnom dolazi do zakljucavanja "MMSOUND device".....

Joypad :)
Najbezbolniji nacin za USB konekciju je HID klasa, jer se drajveri vec nalaze u samom Win OS-u. Zbog toga smo mi i primenili upravo nju za komunikaciju sa uredjajem. Zbog potreba debagiranja ostavili smo u glavnom prozoru da se pojavljuju svi HID uredjaju (USB mouse, Joy, Keyboard). Inace program sam prepoznaje "USB Light Controller" i komunicira sa njim, u suprotnom bi mozda mis ili Joy zasvetleo....
Salim se ;)

Hvala, na povratnim informacijama.
Poslednji put menjao npejcic dana Pon Feb 27, 2006 1:35 am, izmenjena samo jedanput
Nebojša Pejčić
ePraktikum workgroup
npejcic
Site Admin
 
Postovi: 129
Pridružio se: Čet Sep 23, 2004 3:27 pm
Lokacija: Nis

Postod npejcic » Pon Feb 27, 2006 1:26 am

Na sporijim masinama od pomoci mogu da budu podesavanja "Sample rate" i "No of samples" koje mozete naci u Settings > Light Effects....
Za slabije masine podesti manje frekvencije i manji broj uzoraka.
Nebojša Pejčić
ePraktikum workgroup
npejcic
Site Admin
 
Postovi: 129
Pridružio se: Čet Sep 23, 2004 3:27 pm
Lokacija: Nis

Postod msolajic » Sub Apr 22, 2006 10:30 pm

Evo mene opet, samo da pitam za "zdravlje" projekta :)
Uzidao sam ZX Spectrum pored prozora, sad i on konašno ima Windows!
msolajic
 
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Feb 04, 2006 7:09 am
Lokacija: Novi Sad

Postod npejcic » Ned Apr 30, 2006 8:32 am

"Zdravlje" projekta je dobro, jedino se brinem za zdravlje projektanta :)

Salim se, ali vreme se prilicno zgusnulo i teskoba od 24h dnevno se sve vise oseca :( Iako sam rekao da cu pripremiti nesto dokumentacije, to nisam postigao. Prakticno projekat je zavresen za sada, dobili smo odredjenu stabilnost, tako da se generalno ceka samo izrada web prezentacije. Moj pokusaj da animiram kolegu, sa kojim smo zajedno radili na ovom projektu, oko dokumentacije nije bas uspeo tako da je ostalo na meni da ugrabim nesto vremena itd..

Eto ovo je ukratko, znaci nezvanicno projekat je zavrsen. A meni ostaje praznik oko 1.maja, za mozda jos jedan pokusaj da bacim nesto na "papir" i objavim konacno i ovaj projekat.
Nebojša Pejčić
ePraktikum workgroup
npejcic
Site Admin
 
Postovi: 129
Pridružio se: Čet Sep 23, 2004 3:27 pm
Lokacija: Nis


Povratak na Utisci

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju

cron