Info u vezi programiranja PIC 18F452

U ovom delu možete postavljati pitanja vezana za softver koji se koristi u elektronici,
ili teme vezane za softver mikrokontrolera

Info u vezi programiranja PIC 18F452

Postod misapop » Pet Feb 03, 2006 11:45 pm

Kupio sam prosle godine programator Pic Easy 2 sa inteligentnim dvorednim LCD displejem i mikrokontrolerom 18F452. Do sada nisam imao vremena da se pozabavim njime (krajnje vreme - vec je izasla nova razvojna ploca Pic Easy 3). pa posto sam sad instalirao ADSL na komp mogu do mile volje da zujim po internetu Upitom u pretrazivacu dobijam hiljade strana gde se ime PIC-a pojavljuje pa sam digao ruke od uvida u svaku stranu do neke preporuke od poznavaoca ove materije. Naime imam jedan projekat u glavi gde bi mi PIC trebao da kontrolise I/O pinove u realnom vremenu (da promene na odredjenim I pinovima daje log.1 na O pinu a ono preko trijaka aktvira nesto drugo), da pamti te promene u RAM-u i da te promene radi kontrole mogu kasnije izlistati preko LCD-a. Posto sam radio dosta programa u VB-u nadam se da cu se snaci i u ovoj oblasti (kupio sam knjige Programiranje PIC16F84 i PIC Mikrokontroleri od autora D.Andrica i N.Matica i sad sledi faza ucenja). U tom smislu preporucite mi jos neku literaturu kao i sajtove gde ima dobrih i primenjenih hardversko-softverskih resenja. Takodje bih molio za preporuku kome da se obratim mail-om za eventualni savet u vezi programiranja PIC-a (sem foruma) pa da uz meze ili neko picence se razmene ideje ili prime nova znanja u objektu tipa Venecije na zemunskom keju i sl.
Pozdrav, Misa
misapop
 
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Feb 03, 2006 10:50 pm
Lokacija: Zemun

Postod npejcic » Ned Feb 05, 2006 12:35 am

Za pocetak, moras se odluciti u programskom jeziku ces programirati. Na raspolaganju su ti Assembler kao i visi programski jezici BASIC, PASCAL, i C....
Svi imaju svoje prednosti i nedostatke.
Moj apreporuka je da mozda za pocetak posetis mikroElektronikin sajt (inace
EASYPICx je njihovo delo) i da odaberes neki od tebi srodnih jezika.
Imaju odlicne forume, i prilicno upotrebljive kompajlere, koji us u DEMO verziji ograniceni na nekih 2kb koda, sto je opet sasvim dovoljno za pocetak...
Nebojša Pejčić
ePraktikum workgroup
npejcic
Site Admin
 
Postovi: 129
Pridružio se: Čet Sep 23, 2004 3:27 pm
Lokacija: Nis


Povratak na Software

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron