Problem sa ATP158

U ovom delu korisnici mogu postavljati pitanja vezana za Hardver uopšte

Problem sa ATP158

Postod Poison » Ned Feb 25, 2007 4:19 pm

Ovako, napravio sam ATP158 programator i lepo ubacim mikrokontroler (8021), upalim program, povezem na PC i ukljucim napajanje i svetle obe LED, tako, čim upalim.

Kad probam da upišem program u mikrokontroler on ga kao obriše, upisuje i na kraju izbaci "Greška pri verifikaciji".
Kad probam ChipID piše Identification failed, bez obzira na kom portu probam.

Proverim PCB da nisam nešto spojio, prekinuo, sve mi izgleda OK, ali svejedno napravim novu pločicu, zalemim sve (nisam ništa skidao sa stare pločice), ali opet isto!!

Any idea?
Poison
 
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Jan 31, 2007 9:52 pm

Postod npejcic » Ned Feb 25, 2007 6:18 pm

Koju verziju plocice si napravio?

Ako je to osnovna verzija (Osnovna verzija ver 2.0) onda je potrebno obratiti paznju da je na stampanoj plocici (na elektricnoj semi je ispravno ucrtana) dioda D2 pogresno okrenuta. Naime njena katoda K treba da bude vezana na GND, sto je na plocici ocigledna greska.
Nebojša Pejčić
ePraktikum workgroup
npejcic
Site Admin
 
Postovi: 129
Pridružio se: Čet Sep 23, 2004 3:27 pm
Lokacija: Nis

Postod Poison » Uto Feb 27, 2007 10:28 pm

pravio sam v4.0

Ne znam da li je možda zbog toga, ali na ulaz sam stavio 7815 pošto koristim stabilisani ispravljač 20V, a izbacio grec i kondenzator (nisam menjao dizajn pločice, samo sam malo raširio pinove 7815). I on je dobro je povezan, mada nisam stavljao 100nF oko njega..

Mozda glupo pitanje, ali koliko su osetljivi 4021/4094/74LS07 na elektricitet?
Nisam njih lemio, već podnožja, uzemljio sam se pre diranja i trudio se da ne diram pinove (mada sam ih verovatno ovlaš dotakao), ali šta znam koliko su stvarno osetljivi..
Poison
 
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Jan 31, 2007 9:52 pm

Postod npejcic » Sre Feb 28, 2007 12:22 am

Sto se tice napajanja sa 7815, to je u redu. CD4094, CD4021 itd.... su generalno osetljiva na staticki elektricitet, ali ja do sada nikada nisam imao prilike da neko od njih ostetim dodirom. Tako da neverujem da je to problem.

Kada kliknes na dugme za programiranje u softveru da li LED "Programing"
Svetli punim sjajem pa u jednom trenutku svetli sa pola sjaja?

Da nije mozda problem sa kablom ka PC racunaru? Cesta greska da se izmeste pinovi na konektorima.
Nebojša Pejčić
ePraktikum workgroup
npejcic
Site Admin
 
Postovi: 129
Pridružio se: Čet Sep 23, 2004 3:27 pm
Lokacija: Nis

Postod Poison » Pet Mar 02, 2007 7:44 pm

Programing LED svetli sa pola sjaja kad je programator povezan sa računarom, a kad je kabl iskopčan svetli jače od POWER LED, bez obzira šta ja radim u programu (kabl sam vadio i prikopčavao dok je ATP iskopčan)
Kabl je od skenera, koristio sam ga i na štampaču i OK je.

Još jednom sam proverio, sve je dobro zalemljeno, nije baš uredno, ali definitivno nema kratkih spojeva ni prekida..

Probaću da zamenim i napajanje, možda mu ne odgovara ovaj svičer koji koristim
Poison
 
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Jan 31, 2007 9:52 pm

Postod npejcic » Ned Mar 04, 2007 12:54 pm

Pravilan rad programatora je:
Kada se startuje program ATP158 on pogasi Programming LED . Kada se klikne na dugme Programiraj u programatoru ta LED se pali na pun sjaj i zatim (pri verifikaciji) svetli sa pola sjaja. Kada se zavrsi programiranje LED se gasi.

Ovo pricam po secanju, ali mislim da je tako. Znaci ideja je da probas ovu proceduru da vidimo da li je kabliranje izvedeno kao treba. Kabl od skenera bi trebalo da je ok, ali uvek postoji ono ALI :(
Nebojša Pejčić
ePraktikum workgroup
npejcic
Site Admin
 
Postovi: 129
Pridružio se: Čet Sep 23, 2004 3:27 pm
Lokacija: Nis


Povratak na Hardware

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron