Solid State Relay

U ovom delu korisnici mogu postavljati pitanja vezana za Hardver uopšte

Solid State Relay

Postod ipetuhov » Uto Okt 24, 2006 4:48 pm

Potrebni su mi solid state releji sa naizmenicnim ulazom od 120V i 25A i izlazom od 480 V. Ukoliko imate neku informaciju gde se mogu nabaviti molim Vas da me obavestite. Unapred zahvalan.
ipetuhov
 
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Jul 10, 2006 1:14 pm

Postod npejcic » Sre Okt 25, 2006 10:12 am

Da li trazite iskljucivo gotovo resenje, ili vam eventualno odgovara da ga sami izradite?
Nebojša Pejčić
ePraktikum workgroup
npejcic
Site Admin
 
Postovi: 129
Pridružio se: Čet Sep 23, 2004 3:27 pm
Lokacija: Nis

Postod pokemoni » Sre Okt 25, 2006 1:59 pm

Da li je komplikovano praviti ih uopste i koliko bi kostala njihova izrada.Da li postoji neko gotovo resenje?Da ne bude zabune radimo u istoj firmi i muku mucimo sa pomenutim relejima.Vec nam je neko pravio te releje znaci ona kombinacija na stampanoj ploci ali ih tesko mozemo ukombinovati na masinama i postojecim grejacima.Znaci ovako termo elementi ukljucuju solid state releje i tako odrzavaju temperaturu u zadatoj zoni grejaca. Masine su inace termo formirke plasticne folije.Da li bi nam neko morao ponuditi neko gotovo resenje tih releja?hvala.
pokemoni
 
Postovi: 4
Pridružio se: Pon Apr 03, 2006 4:03 pm
Lokacija: vojvodina

Postod npejcic » Pet Okt 27, 2006 11:54 am

Ovako, imao sam prilike da vidim rucno radjene SolidState releje, i oni u sebi sadrze (uglavnom) neki od snaznijih trijaka (BTA40 i slicni) i obicno MOC3041 optotrijak. Ovaj optotrijak u sebi sadrzi u pobudnom delu LED diodu koja ima nazivni napon od 1.2-1.7V i struje od 15-ak mA. Mislim da se veoma lako moze prilagoditi pobuda ove LED i za 120V koji vi imate za pobudu. Sto se tice napona od 480V na izlazu, on nije previsok tako da se pametnim izborom trijaka moze realizovati ovakav SolidState.
Od elektricnih sema, uglavnom sam imao prilike da vidim u DataSheet-ovima optotrijaka MOC3041, i neverujem da je potrebno stvar dodatno komplikovati. Snubber clanovi paralelno trijacima se podrazumevaju i njih je potrebno prilagoditi konkretnom potrosacu (induktivni i slicno)......
Krenite od pomenutih datasheet-ova, i mislim da ce rezultat biti zadovoljavajuci.
Nebojša Pejčić
ePraktikum workgroup
npejcic
Site Admin
 
Postovi: 129
Pridružio se: Čet Sep 23, 2004 3:27 pm
Lokacija: Nis


Povratak na Hardware

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron