elktro shocker

U ovom delu korisnici mogu postavljati pitanja vezana za Hardver uopšte

elktro shocker

Postod novica » Sub Feb 05, 2005 2:48 am

Da li neko ima semu elektro shokera, za samoodbranu, ili ako neko zna oblike napona, amplitude i nivoe impulsnih struja
novica
 
Postovi: 1
Pridružio se: Sub Feb 05, 2005 2:45 am
Lokacija: Nis

Postod npejcic » Ned Feb 06, 2005 2:07 am

Nisam ulazio nesto studiozno u ovu tematiku, ali jednom davno sam
realizovao "šok" uređaj koji je trebao da služi za odbranu od potencijalno agresivnih pasa. Hvala bogu :) nikada nije imao potrebe da se koristi.

Bio je realizovan od rashodovanog blica, i bogami mogao je da da bas puno energije jer se elektrolit od 100-ak uF punio na nekih 300-nak V.

U svakom slucaju ne bih savetovao da se ovakvi uredjaji prave u kucnoj radinosti, jer posledice mogu biti i fatalne .

A imao sam priliku da vidim i neki fabricki donet negde sa istoka, mislim da je Turska ili tako nesto, i u njemu je bio jedan NE555 oscilator i trafo sa puno namotaja, koji je radio u impulsnom rezimu i odmah davao na izlazu varnice........

Medjutim radio je ukupno dva dana, nakon cega je stardao trafo.

Ako sam ti nesto pomogao, dobro je.... :)
Poslednji put menjao npejcic dana Uto Feb 15, 2005 8:54 pm, izmenjena samo jedanput
npejcic
Site Admin
 
Postovi: 129
Pridružio se: Čet Sep 23, 2004 3:27 pm
Lokacija: Nis

Postod npejcic » Ned Feb 06, 2005 12:38 pm

Evo cisto radi edukacije pronasao sam ti link na netu
gde imas nesto o specifikaciji fabrickog uredjaja:

http://www.npp-oberon.ru/konvoi_e.htm
npejcic
Site Admin
 
Postovi: 129
Pridružio se: Čet Sep 23, 2004 3:27 pm
Lokacija: Nis

Postod damirmrso » Uto Feb 15, 2005 8:07 pm

Cao vidim da te zanima opasna stvar!
Imam dve seme koje ti mogu poslati na mejl ako si jos zainteresovan.poslao bi ti link,ali su ukinuli ovaj projekat. :)
damirmrso
 
Postovi: 1
Pridružio se: Ned Dec 26, 2004 2:12 pm
Lokacija: novi sad

Postod DR_PONJA » Sub Feb 19, 2005 8:22 pm

Odgovor je u sledecoj poruci.
Poslednji put menjao DR_PONJA dana Sub Feb 19, 2005 8:25 pm, izmenjena samo jedanput
DR_PONJA
 
Postovi: 2
Pridružio se: Sub Feb 19, 2005 8:10 pm
Lokacija: Pinosava; Beograd

Postod DR_PONJA » Sub Feb 19, 2005 8:22 pm

Na sajmu tehnike (u Bgd) svake godine na jednom standu (blizu ITC-ovog) pored baterija, lampi i slicnih stvari mozete da kupite i takvu spravicu.
Do 2001. tu spravicu su mogli samo da kupe veterinari, policajci i slicni nasilnici, ali vec na sledecem sajmu "spravica" je bila komecrijalizovana tako da je moze kupiti ko hoce za nekih 1000 do 2000 dinara u zavisnosti od snage. To su cene slabijih uredjaja dok su jos snazniji znacajno skuplji.
DR_PONJA
 
Postovi: 2
Pridružio se: Sub Feb 19, 2005 8:10 pm
Lokacija: Pinosava; Beograd


Povratak na Hardware

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron